Z dala od siebie

Pomagamy bohaterom

Zaznacz lokalizację
i sprawdź, gdzie dotarliśmy

Razem każdego dnia

Amica to polska marka, która zawsze jest blisko ludzi i ich spraw. Reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość. Z naszym sprzetem docieramy również w te miejsca, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. Byśmy razem mogli sprostać wyzwaniom nowej codzienności.

Podsumowanie akcji

  • 37 miast
  • 44 instytucje
  • 236 sprzętów

DARY DLA PERSONELU ZE SZPITALA POWIATOWEGO W CZARNKOWIE

2 marca br. odbyło się przekazanie sprzętu ufundowanego przez spółkę Magovox. Reprezentująca Magovox Maja Rutkowska, jednocześnie też Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Grupy Amica przekazała mały sprzęt AGD na ręce pracowników ze Szpitala Powiatowego w Czarnkowie, którzy zaangażowani są w codzienną walkę z pandemią. Wśród podarowanych sprzętów znalazły się między innymi parowary, blendery i opiekacze. W sumie przekazano ponad 130 urządzeń, które są przydatne w każdej kuchni.

- Przekazując sprzęt chcieliśmy pokazać personelowi medycznemu, że jesteśmy wdzięczni za ich zaangażowanie i podejmowane codziennie ryzyko. Skutki pandemii odczuwamy wszyscy. Tylko wspólnymi siłami, wzajemnym wsparciem i drobnymi gestami jesteśmy w stanie przezwyciężyć ten trudny czas. Wierzę, że przekazany dzisiaj sprzęt będzie podziękowaniem dla tych, którzy nieustannie stoją na pierwszej linii frontu walki z COVID-19 – powiedziała Maja Rutkowska.

WSPIERAMY PERSONEL ZE SZPITALA W OBORNIKACH

W ramach podziękowań za wiele miesięcy intensywnej pracy w walce z pandemią koronawirusa spółka MagoVox wraz z Grupą Amica podarowały pracownikom szpitala w Obornikach 250 sztuk małego AGD. Przekazane dary będą pomocą w codziennym wykonywaniu obowiązków, które obecnie wiążą się z pracą pod presją czasu i dodatkowymi godzinami na oddziale.

Do każdego urządzenia dołączono zawieszki oraz kwiaty dla pracowników szpitala, z myślą o tym, żeby ten wiosenny akcent choć na chwilę przywrócił spokój i odwrócił uwagę od trudnej rzeczywistości, z jaką zmagamy się na co dzień. Szpital otrzymał również książki dla pacjentów, którzy szczególnie teraz potrzebują kontaktu z kulturą.

Szpital w Obornikach jest kolejnym takim miejscem na mapie Polski, które otrzymało potrzebne wsparcie od MagoVox oraz Grupy Amica. Dzięki tej kooperacji placówki z Szamotuł, Międzychodu, Poznania i Czarnkowa otrzymały nie tylko sprzęt AGD, ale również urządzenia medyczne, które wspomagają oddychanie pacjentów i tym samym ratują im życie.

Wspieramy personel medyczny

W trudnej, pandemicznej rzeczywistości małe gesty mają ogromne znaczenie. Grupa Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowała akcję „Razem dla medyków”, której celem jest ufundowanie posiłków dla zaangażowanych w walkę z COVID-19 pracowników służby zdrowia. Do akcji dołączyła Grupa Amica, wykupując powierzchnię reklamową na fasadzie Holu Wschodniego MTP. 

Zgromadzone fundusze pozwolą na ufundowanie w sumie 30 tysięcy pełnowartościowych posiłków dla personelu medycznego z Wielkopolski. Pierwsze obiady trafiły już m.in. na Oddział Izolacyjny Ginekologiczno-Położniczy dla pacjentek z Covid-19 w Szpitalu Klinicznym na Polnej w Poznaniu.

Podsumowanie akcji

7
szpitali
400
posiłków dziennie

Podnosimy komfort pracy medyków

Druga fala pandemii zmusza do coraz większego heroizmu przedstawicieli polskiej służby zdrowia. Rosnąca liczba zakażonych i hospitalizowanych sprawia, że praca w szpitalach oraz placówkach medycznych staje się jeszcze bardziej wymagająca. Jako firma nie pozostajemy na to obojętni i zwiększamy swoje zaangażowanie w pomoc medykom. 

Tym razem wsparliśmy Szpital Powiatowy ZOZ w Czarnkowie. Przekazany przez nas sprzęt AGD odpowiada na potrzeby i oczekiwania lekarzy, pielęgniarek, laborantów oraz ratowników, czyniąc ich codzienność choć nieco łatwiejszą. Darowiznę w postaci 2 chłodziarko-zamrażarek, 4 kuchenek mikrofalowych i 6 czajników elektrycznych, uzupełniły nasze podziękowania i wyrazy szacunku dla poświęcenia wszystkich pracowników Szpitala. 

Nie zapominamy o lokalnych DPS-ach

Choć COVID-19 dotyka wszystkich i każdy, bez względu na swój stan zdrowia, wiek czy status społeczny, może paść jego ofiarą, najbardziej doświadczeni pandemią koronawirusa są najsłabsi i najstarsi wśród nas. Szczególnie zagrożeni są seniorzy, którzy przebywają w Domach Pomocy Społecznej, a wraz z nimi personel tego typu placówek.

By wyrazić naszą wdzięczność, szacunek oraz ogromny podziw dla empatii osób zajmujących się osobami starszymi i chorymi, postanowiliśmy w symboliczny sposób wesprzeć DPS-y z Chojna i Nowej Wsi. Przekazany przez nas mały sprzęt AGD - blendery ręczne, miksery, tostery, opiekacze i czajniki - to nasz sposób na praktyczną pomoc pracownikom obu tych ośrodków w ich codziennych obowiązkach.

Walczymy po stronie medyków

Pandemia koronawirusa wystawia nas na kolejną ważną próbę. Coraz bardziej niepokojące wiadomości docierają do nas każdego dnia, dlatego zwiększamy swoje wsparcie dla placówek medycznych w Poznaniu i Wielkopolsce. Jesteśmy na wspólnym froncie walki z COVID-19 i razem stoimy w obliczu zagrożenia, przed którym ochronić nas może jedynie solidarność.

W ramach pomocy lokalnej służbie zdrowia, przekazaliśmy ostatnio 50 tys. rękawiczek jednorazowych Szpitalowi Miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu. Dalej wspieramy także sektor pozarządowy. Fundacji Akceptacja podarowaliśmy 20 kombinezonów ochronnych, 500 szt. rękawiczek i 200 szt. maseczek, które zapewnią bezpieczne funkcjonowanie ośrodka w najbliższym czasie.

Ramię w ramię ze strażakami

Rok 2020 przyniósł wiele niespotykanych dotąd wyzwań. Wierzymy, że najlepszą odpowiedzią na nową rzeczywistość jest zaangażowanie i z determinacją wspieramy tych, którzy niosą pomoc potrzebującym i narażają swoje życie w służbie lokalnej społeczności.

Położony w województwie łódzkim powiat skierniewicki w ostatnim czasie zmagał się z gwałtownymi ulewami niszczącymi mienie mieszkańców. Na pomoc poszkodowanym z poświęceniem ruszyli strażacy ochotnicy z regionu, w tym druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej.

Strażacy wykonują ciężką i trudną pracę. Mają styczność z substancjami szkodliwymi, krwią, brudem. Pracują w bardzo wysokich temperaturach. Ich specjalne ubrania wymagają odpowiedniej konserwacji oraz czyszczenia. Czyszczenie ich w domu naraża na niebezpieczeństwo także rodzinę.

Czytaj więcej »

Wzmacniamy bezpieczeństwo strażaków

O tym, że produkowane przez nas sprzęty gospodarstwa domowego użyte być mogą w niekonwencjonalny sposób i w nietypowych okolicznościach przekonaliśmy się już nie raz! Pandemia Covid-19 sprawia, że społeczna odpowiedzialność biznesu zyskuje na znaczeniu, a pomoc, która miała dotychczas charakter akcyjny, przeradza się w długofalowe i kompleksowe wsparcie dla społeczności lokalnych i służb ratunkowych. Przykładem takiego społecznego zaangażowania jest wsparcie udzielane przez markę Amica.

Od początku pandemii działamy na rzecz podmiotów publicznych i prywatnych, których funkcjonowanie jest niezbędne dla zabezpieczenia zdrowia i życia obywateli. Kolejny pakiet naszej pomocy trafił do OSP Podrzewie. Przekazana przez nas pralka i suszarka ułatwią strażakom przygotowanie odzieży bojowej i zwiększą ich bezpieczeństwo. Zaostrzone przepisy sanitarne wymagają prania mundurów po każdej interwencji. Odpowiednia dezynfekcja ubioru odpowiada więc na potrzeby członków Ochotniczej Straży Pożarnej, ale też zabezpiecza ich rodziny. Możliwość prania stroju w miejscu pracy minimalizuje bowiem ryzyko zarażenia najbliższych!

Wspieramy lokalne ośrodki zdrowia

Przeciwdziałanie pandemii COVID-19 wymaga współpracy wielu różnych podmiotów. Świadomość, że wirus - w mniej lub bardziej bezpośredni sposób - dotyka nas wszystkich, sprawia, że świat biznesu aktywnie przyczynia się do walki z wirusem. Nie inaczej jest z nami! Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu jest kolejnym beneficjentem naszego wsparcia. Wierząc głęboko w siłę międzyludzkiej solidarności, pomagamy lokalnym placówkom zdrowia oraz instytucjom publicznym, które są najbardziej doświadczone skutkami COVID-19.

Tym razem przekazaliśmy lekarzom, pielęgniarkom i pacjentom 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych oraz 2 tys. sztuk maseczek z filtrami FFP2. Każda taka darowizna to element większej całości i symbol pomocy, która staje się obrazem szlachetnych postaw, również w obszarze biznesu!

Wspieramy lokalne szpitale

Wiemy, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu i staramy się realizować jej idee na co dzień w odniesieniu do najbardziej aktualnych problemów i potrzeb lokalnych społeczności. Nie inaczej jest teraz, w obliczu pandemii COVID-19. By wesprzeć Szpital Powiatowy w Szamotułach, mieście, w którym Grupa Amica ma swoją fabrykę sprzętu grzejnego, postanowiliśmy przekazać placówce pakiet środków ochrony dla medyków oraz aparaty wspomagające oddychanie dla pacjentów Szpitala.

Dary w postaci 300 kombinezonów, 300 gogli, 2000 maseczek FFP2 z filtrem oraz 5 specjalistycznych aparatów, to nasz kolejny dowód na to, że warto pomagać i myśleć o lokalnych bohaterach, których praca oraz postawa stanowią świadectwo niezwykłej odwagi i bezinteresowności, czyli cech i wartości tak ważnych szczególnie dzisiaj!

Nie zapominamy o seniorach

Pandemia COVID-19 nie oszczędza nikogo, a konieczność izolacji i przestrzegania zasad dystansu społecznego obowiązuje nas wszystkich. By wspomóc osoby najstarsze i potencjalnie najbardziej zagrożone, postanowiliśmy wesprzeć Domy Pomocy Społecznej na terenie Poznania. Charakter działania takich placówek sprawia, że to miejsca szczególnie podatne na rozprzestrzenianie się wirusa, dlatego tak ważne jest minimalizowanie ryzyka związanego z możliwością jego przenoszenia. Chcąc odpowiedzieć na codzienne potrzeby pensjonariuszy i podnieść komfort życia w tych instytucjach, przekazaliśmy im niezbędny sprzęt.

10 kuchenek mikrofalowych, 7 czajników, 5 pralek, 3 lodówki, zmywarka i toster, to kolejny element naszego wsparcia dla jednostek pomocy społecznej na obszarze Wielkopolski. Nie zapominamy również o lokalnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach dziecka czy ośrodkach dla osób bezdomnych.

Pomagamy służbie zdrowia

Wsparcie finansowe, środki ochrony osobistej, ale też produkty AGD, które odpowiadają na codzienne potrzeby i wymagania personelu medycznego oraz samych pacjentów. Pandemia COVID-19 zmieniła niemal każdy aspekt naszej rzeczywistości i postawiła nas wszystkich w obliczu niesamowitych wyzwań. By poradzić sobie z jej skutkami, Grupa Amica stawia na ideę solidarności i w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu w aktywny i konsekwentny sposób wspiera placówki służby zdrowia na obszarze Wielkopolski, a kiedy jest to niezbędne, również na terenie innych województw.

Do beneficjentów pomocy od Grupy Amica należą m.in.: Szpital Powiatowy w Szamotułach, Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, Centrum Biologii Medycznej na UM w Poznaniu, Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera, Szpital Średzki Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej, Klinika Kardiologii SKPP UM w Poznaniu, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Szpital Powiatowy im. Dr Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu i Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Małe i duże AGD w służbie medykom

W czasach trudnych potrafimy stanąć na wysokości zadania. Elementem polskiego kodu kulturowego jest wyjątkowy rodzaj zaradności i kreatywności, która pozwala nam znaleźć patent na najbardziej nieoczekiwane i wymagające sytuacje oraz okoliczności. Nie inaczej jest z pandemią COVID-19, która w sposób demokratyczny dotyka nas wszystkich, zmieniając sposób funkcjonowania m.in. biznesu i służby zdrowia. Postawieni przed wspólnymi wyzwaniami, wspieramy lokalne społeczności, a efekt naszych działań jest często zaskakujący i sprawia, że przedmiot naszej pomocy wykorzystywany jest w pomysłowy, nierzadko zupełnie innowacyjny i na pewno nietypowy sposób! Dowód? Praca medyków wsparta sprzętem Amica!

Piekarnik z termostatem może „regenerować” maseczki, umożliwiając ich wielokrotne użycie, a nasze pralko-suszarki wzmacniają bezpieczeństwo personelu medycznego, gwarantując codzienne pranie środków ochronnych. Z kolei przekazane przez nas szpitalom, uniwersytetom i laboratoriom lodówki oraz zamrażarki służą do przechowywania próbek pobranych od osób zarażonych COVID-19. Małe AGD, takie jak ekspresy do kawy i spieniacze do mleka, dostarczają natomiast chwili tak bardzo wyczekiwanego i potrzebnego dziś medykom relaksu.

Pralki dla SORu

Codziennie staramy się pomóc placówkom medycznym, które się do nas zgłaszają. Tym razem przekazaliśmy sprzęt do prania i suszenia służbowych ubrań ratownikom ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. Dezynfekcja odzieży, szczególnie służbowej, używanej na co dzień w kontakcie z pacjentami, jest bardzo ważna. Dotąd ratownicy brudną odzież brali do swoich domów, gdyż stacja nie posiadała pralek. Teraz dzięki naszej pomocy dbanie o bezpieczeństwo własne i innych będzie łatwiejsze.

Przekazaliśmy łącznie 9 pralek i 9 suszarek, które w walce z wirusem pomogą nie tylko Podhalańskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu z Nowego Targu, ale także ratownikom ze stacji pogotowia podlegających tamtejszemu szpitalnemu oddziałowi ratunkowemu.

Wspieramy edukację

Ograniczenia z jakimi obecnie boryka się całe społeczeństwo są szczególnie dotkliwe dla dzieci. Epidemia zmieniła warunki pracy, w jakich przyszło pracować nauczycielom i uczniom. Zamknięte szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej. Niestety dostęp do komputerów nie jest powszechny i wciąż zdarzają się domy, w których brakuje takiego sprzętu lub też – w przypadku rodzin wielodzietnych – jest go za mało. Dlatego Fundacja Amicis, wspierana przez Grupę Amica zakupiła 65 tabletów i dostarczyła je do szkół z Lubasza, Wronek i okolic.

Wychowawcy wiedzą, które dzieci wychowują się w rodzinach z problemami finansowymi, co przekłada się na braki sprzętowe. Pomoc Fundacji Amicis trafi bezpośrednio do uczniów będących w potrzebie. Tablety już dotarły do pierwszych szkół. Ich dyrektorzy, starając się zorganizować uczniom jak najlepiej naukę z domu, z radością przyjęli dostarczony sprzęt. Teraz uczniowie będą mogli współpracować z nauczycielami i kształcić się zdalnie.

Wsparcie dla ratowników

3 pralki, 3 suszarki i chłodziarkę przekazaliśmy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Sprzęt pomoże w codziennym praniu odzieży służbowej, dzięki czemu dbanie o własne bezpieczeństwo będzie łatwiejsze.

Chłodziarka natomiast jest potrzebna do zabezpieczania materiałów medycznych czy nawet przechowywania żywności. Do dyspozycji ratowników oddaliśmy też 12 ekspresów do kawy, tyle samo czajników bezprzewodowych i spieniaczy do mleka. Mały sprzęt AGD powinien przyczynić się do poprawy komfortu pracy służbom medycznym.

Na pomoc szpitalowi

Przekazaliśmy wsparcie finansowe kolejnemu szpitalowi w Wielkopolsce. Tym razem kwotą 200 tysięcy złotych wspomogliśmy Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, przekształcony obecnie w jednoprofilowy szpital zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem. Personel medyczny każdego dnia podejmuje nadludzkie wysiłki o zdrowie i życie pacjentów, dlatego tak ważne było, żeby nasze wsparcie trafiło właśnie do centrum tych zmagań. Szpital im. J. Strusia z dnia na dzień stał się ośrodkiem i symbolem walki z koronawirusem w Wielkopolsce, co wymagało dużych zmian i poświęceń ze strony lekarzy i wszystkich pracowników.

Mamy nadzieję, że udzielając wsparcia finansowego, chociaż w jakimś stopniu możemy pomóc w wykonywaniu codziennych, jakże trudnych, obowiązków i powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Pomoc dla Szamotuł

W tym trudnym dla nas czasie, pełnym troski o zdrowie swoje i najbliższych, nie zapominamy o bohaterach, którzy są na pierwszej linii frontu walki z wirusem SARS-CoV-2. Jako producentowi sprzętu AGD z Wielkopolski szczególnie bliskie są nam potrzeby jednostek medycznych i szpitali z tego właśnie województwa.

Z tego powodu przekazaliśmy 40 tysięcy złotych dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Chcemy ułatwić służbom medycznym wykonywanie codziennych obowiązków, polepszyć komfort ich pracy i pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa. To właśnie lekarze i personel medyczny w każdej minucie podejmują walkę o nasze zdrowie i życie, dlatego tak ważne jest, aby trafiać z pomocą właśnie do nich.

Pomoc dla laboratorium

Ze szczególną prośbą o pomoc zwrócił się do nas prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Uczelnia była w trakcie uruchamiania w swoim Centrum Biologii Medycznej laboratorium, które miałoby na celu przeprowadzanie testów umożliwiających wykrycie koronawirusa. Przekazaliśmy natychmiast cztery chłodziarki i cztery zamrażarki, nie pozostawiając jednostki w potrzebie. Tym samym przyspieszyliśmy rozpoczęcie pracy w laboratorium.

Wspieramy lokalnie

Chcemy maksymalnie przyczynić się do poprawy komfortu pracy personelu medycznemu. Stąd też nasza decyzja o wsparciu kolejnego poznańskiego szpitala. Tym razem przekazaliśmy sprzęt AGD Szpitalowi Klinicznemu im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Do szpitala trafiło m.in. 15 czajników bezprzewodowych, 9 ekspresów do kawy, 14 kuchenek mikrofalowych, 2 zmywarki, 3 chłodziarki, 2 płyty grzejne, 19 tosterów i tyle samo blenderów. Personel medyczny, w tych nowych okolicznościach, spędza w pracy jeszcze więcej czasu, walcząc o nasze zdrowie i życie. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą przynajmniej w jakimś stopniu przyczynimy się do podniesienia komfortu w miejscu pracy.

Pomagamy na Podkarpaciu

Szpital w Tarnobrzegu otrzymał od nas chłodziarkę i mikrofalę. Sprzęt przekazaliśmy również szpitalom w Stalowej Woli, Nisku i Leżajsku. Wsparcie rzeczowe otrzymał też Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Łącznie do wymienionych ośrodków przekazaliśmy 7 chłodziarek, 5 kuchenek mikrofalowych i pralkę. Ważna jest dla nas pomoc placówkom z całej Polski, które w związku z koronawirusem znalazły się w niezwykle trudnym położeniu. Stąd tylko jak otrzymaliśmy prośbę od ośrodków z Podkarpacia, zdecydowaliśmy się im niezwłocznie pomóc.

Wspieramy Radomsko

Do Szpitala Powiatowego w Radomsku dotarły nasze sprzęty AGD w postaci pralki, suszarki i 2 kuchenek mikrofalowych. To już kolejna placówka medyczna, której pomogliśmy, jednak wiemy, że potrzeby są nadal bardzo duże. Niemniej wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu pomożemy w codziennych obowiązkach personelu medycznego.

„Serdecznie dziękujemy za przekazany sprzęt AGD. Jako Szpital Powiatowy w Radomsku jesteśmy przekonani, że świat biznesu, jego odpowiedzialność społeczna, pomoc lokalnej społeczności może wnieść ogromny wkład w rozwiązanie wyzwań, z jakimi zmaga się społeczeństwo. W okresie pandemii słowa te nabierają szczególnego znaczenia. Tylko wspólna współpraca w walce z pandemią może przynieść oczekiwane korzyści.”- mówi Przemysław Drozdek ze Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Sprzęt dla Nowego Tomyśla

Dla stacji pogotowia przy Szpitalu Powiatowym im. Dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu przekazaliśmy pralko-suszarkę. Dzięki temu pracownicy będą mogli na miejscu prać i od razu suszyć odzież, którą noszą w trakcie pracy. Takie działanie pomoże w zapewnieniu większego bezpieczeństwa, gdyż zarazki i wirusy pozostałe na odzieży, zostaną usunięte w trakcie prania.

Kontakt: forothers@amica.com.pl

© 2018 AMICA

 GÓRA